Wieża widokowa z tarasem

Wybudowana w 2019 r. największa wieża widokowa w Polsce z tarasem na wysokości 89,9 metra n.p.m.

Na szczyt prowadzi 216 betonowych schodów. Samo wejście na szczyt – jest już nie lada wyczynem. Oprócz walorów zdrowotnych, można podziwiać zapierające dech w piersiach – widoki polskiego morza bałtyckiego, pływających statków i morskich kurortów.

Refleksoterapia

Chodzenie na boso po różnym podłożu.

Refleksoterapia – to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Refleksoterapia – to skuteczne antidotum na stres, zwalcza bóle głowy, kręgosłupa i innych części ciała. Pomaga niemal natychmiast poprawić samopoczucie, a jej systematyczne stosowanie – JAKOŚĆ ŻYCIA.

Malownicza droga do najstarszych dębów (Warcisław 640 lat i Bolesław 800 lat)

Atrakcje turystyczne wpisane na listę pomników przyrody, polecane turystom kochającym długie spacery i wycieczki rowerowe.

KONIE KUKINKI

Ozdobą Parku KUKINKA są przeurocze konie KARINA i jej synek – KARINO oraz PCHEŁKA. Konie są stałymi mieszkańcami Parku KUKINKA, są przyjazne dla dzieci i dorosłych i lubią ich towarzystwo.

COROCZNE MIĘDZYNARODOWE FESTIWALE BALONÓW PASAŻERSKICH

COROCZNE FESTIWALE LATAWCÓW

Lecznicze tężnie solankowe

W 2022, oddane zostaną do użytkowania lecznicze tężnie solankowe, z deptakiem spacerowym wokół wieży widokowej.

Wytwarzane przez lecznicze tężnie solankowe areozole solne są lekarstwem na wszelkiego rodzaju patogeny, wirusy i bakterie. Posiadają właściwości bakteriologiczne, areozole solne leczą drogi oddechowe, alergie, regulują działanie tarczycy i ciśnienia, leczą astmę.

PIJALNIA WÓD ŹRÓDLANYCH

W 2022 oddana zostanie do użytkowania pijalnia wód źródlanych zlokalizowane w parterze budynku wieży widokowej, z bezpośrednim wejściem z promenady głównej.

Do dyspozycji naszych Gości, przygotowane będą ekologiczne pojemniki wody źródlanej, transportowane, bezpośrednio z najczystszych zakątków Polski m.in. Krynicy Górskiej i Muszyny. W jednym miejscu nasi turyści, kuracjusze, wczasowicze, będą mogli wybrać, leczniczą wodę źródlaną w zależności od swoich potrzeb, dolegliwości i smaku.

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

a. coroczne festiwale balonów pasażerskich i latawców

b. wystawy okolicznościowe i stałe

c. place zabaw i boiska do gier

d. studio gier komputerowych

e. miejsca na ogniska i pikniki

f. ścieżki rowerowe

Oferta